نگاهی به تاریخ بارسلونا ، ارزش ها [قسمت دوم]
کد خبر : 100 | زمان ارسال : ۱۶ شهریور ۹۶ ۰۶:۰۷ | نویسنده : احسان | تعداد بازدید : 199 | تعداد نظرات : بدون دیدگاه

ارزش ها احترام، تلاش، بلند پروازی، کار گروهی و فروتنی پنج ارزش اصلی هستند که ماهیت باشگاه بارسلونا را مشخص می‌کنند.   احترام رعایت احترام یکی از نیازهای اساسی زندگی دموکراتیک و توانایی زندگی در اجتماع است که بر فرد تاثیر می‌گذارد و دارای دو بعد اجتماعی و جمعی می‌باشد. احترام بخش اساسی از ورزش […]

ارزش ها

احترام، تلاش، بلند پروازی، کار گروهی و فروتنی پنج ارزش اصلی هستند که ماهیت باشگاه بارسلونا را مشخص می‌کنند.

 

احترام

رعایت احترام یکی از نیازهای اساسی زندگی دموکراتیک و توانایی زندگی در اجتماع است که بر فرد تاثیر می‌گذارد و دارای دو بعد اجتماعی و جمعی می‌باشد. احترام بخش اساسی از ورزش است زیرا ورزش باعث ایجاد تنش می‌شود که باید تقریبا بلافاصله حل شود. بنابراین نیازی فراتر از قوانین و استاندارها برای ادای احترام وجود دارد تا تعامل صمیمی و درست در بین مردم را تضمین کند. موقعیت‌هایی که در جامعه نیازمند احترام و توجه هستند در دنیای ورزش به اهمیت و توجه بیشتری نیاز دارند اما پیچیدگی موقعیت در آن لحظه به طور ضمنی اشاره می‌کند که وجود یا عدم وجود احترام می‌تواند تا حد زیادی مشهود باشد  و بر روند آن موقعیت و اتفاق اثر بگذارد.

 

تلاش

الگوهای اجتماعی زیادی وجود دارند که دست از تلاش می‌کشند و به دنبال شانس، فرصت‌طلبی و موفقیت بدون تلاش و فوری حمایت هستند. با این حال، سعی و تلاش ارزشی است که می‌تواند ما را به نقطه اوج غیر قابل تصوری برساند و به سمت اهدافی که شاید دور و غیر قابل دسترس به نظر برسد، هدایت کند. فداکاری، سخت‌گیری، ثبات قدم، از خودگذشتگی و پشتکار همگی نتیجه بخش هستند در حالی که جستجو برای شانس و موفقیت یک شبه غالبا زود گذر و بیهوده است. قابل ذکر است که معلم ها برای مدت طولانی در مدرسه فرهنگ سعی و تلاش را ترویج داده اند و آن را وسیله ای برای پیشرفت علم و موفقیت شخصی می‌دانند. این راه به الگوهای اجتماعی جدید کمک می‌کند.

 

بلند‌پروازی

بلندپروازی انگیزه‌ای برای دستیابی به پیشرفت روز‌افزون و بهترین عملکرد است و باعث اجرای کارها نه تنها به بهترین نحو بلکه به بهترین نحو ممکن می‌شود. این ارزش هم برای افراد و هم برای گروه‌ها قابل اجراست. بلند پروازی شامل به کارگیری مجموعه ای از ارزش‌ها مانند ارجمندی، صبر، نظم، ترتیب، انگیزه و مسئولیت‌پذیری می‌باشد. در واقع، بلندپروازی نیازمند سیستم وسیعی از ارزشهاست و به ترتیب با نحوه انجام کار به بهترین شکل، تلاش و سخت‌گیری ارتباط دارد. شاید مطمئن‌ترین راه برای تحقق اهداف بلندپروازی باشد چرا که مانند انگیزه ای برای رشد و پیشرفت است.

 

کار گروهی

کار گروهی به این معناست که فرد بخشی از گروه را تشکیل می‌دهد و به عنوان عضو فعال نه تنها وظیفه فردی خود در گروه را انجام می‌دهد بلکه به دیگر اعضای گروه در جهت پیشبرد اهداف گروه کمک می‌کند . عضویت در گروه دارای مزیت های غیر قابل انکاری است که نیاز به یادگیری و تمرکز بر روی دیگر ارزشها دارد.

 

فروتنی

غالبا وقتی ورزشکاران، و به طورکلی مردم، به اهداف مورد نظر خود می‌رسند، از لحاظ فیزیکی، اخلاقی، اقتصادی یا دیگر شرایط احساس برتری می‌کنند. این امر باعث می‌شود آنها ارزش‌های خاصی را که احتمالا به آنها کمک کرده تا به اهدافشان برسند، فراموش کنند. از جمله این ارزش‌ها: تلاش، پشتکار و خویشتن‌داری و… می‌باشد. همه ما از نحوه رویارویی باشگاه بارسلونا با پیروزی‌هایش در سال‌های اخیر آگاه هستیم و می‌دانیم چگونه همیشه فروتنی خود را نشان داده است تا احترام را در حیطه تخصصی خود، در میان رقیبان و به طور کلی مردم، کسب کند. فروتنی شاید اطلاع داشتن از نحوه شناخت ارزش های خویش، حفظ و دفاع از آنها باشد در شرایطی که کاملا برتر و موفق‌تر هستی.

ارسال نظر

ایران ویلابا

برای این پست نظری جهت نمایش از سوی شما کاربران تاکنون ثبت نشده ، برای فرستادن دیدگاه به بخش ارسال نظر بروید و اولین کسی باشید که نظر میدهید.

توسط محبوبه لیلوی
اختصاصی ایران ویلابا
در این دوران بارسلونا جهان را از سبک خاص فوتبال خود بهره مند ساخت، سبکی که هواداران باشگاه در سراسر جهان آن را ستایش می کنند. در دهه‌ی تسلط بارسایی‌ها بر ف... (ادامه)
توسط Lionel_efi
مقالات اختصاصی
اختصاصی ایران ویلابا ؛ بعد از یک شروع بی نظیر در ابتدای این فصل، انتقاد های زیادی به این بارسلونا شنیده میشود. مدافعین به نظر بسیار متمرکز هستند ، عناصری ا... (ادامه)
بازی های بارسلونا
ایران ویلابا
آخرین اخبار
  • آخرین اخبار
  • پربازدید ها
  • محبوب ترین ها