آیا والورده هم باید مانند انریکه سیاست دروازه بانی را اتخاذ کند؟
کد خبر : 870 | زمان ارسال : ۷ مهر ۹۶ ۰۵:۱۴ | نویسنده : Lionel_efi | تعداد بازدید : 282 | تعداد نظرات : بدون دیدگاه

اختصاصی ایران ویلابا ؛ وقتی لوییز انریکه در سال ۲۰۱۴ به عنوان سرمربی جدید بارسلونا انتخاب شد, اولین کاری که انجام داد دستور جذب دو دروازه بان بود. بارسلونا کلودیو براوو را از رِئال سوسیداد و مارک آندره تراشتگن را از بورسیا مونشن گلادباخ جذب کرد. این کار بحران دروازه بان در ترکیب را حل کرد. […]

اختصاصی ایران ویلابا ؛ وقتی لوییز انریکه در سال ۲۰۱۴ به عنوان سرمربی جدید بارسلونا انتخاب شد, اولین کاری که انجام داد دستور جذب دو دروازه بان بود. بارسلونا کلودیو براوو را از رِئال سوسیداد و مارک آندره تراشتگن را از بورسیا مونشن گلادباخ جذب کرد.

این کار بحران دروازه بان در ترکیب را حل کرد. ویکتور والدز بعد از به پایان رسیدن قراردادش باشگاه را ترک کرده بود و مانوئل پینتو نیز بعد از سپری کردن فصلی وحشتناک از فوتبال خداحافظی کرد. ولی این دو خرید جدید همه چیز را تغییر داد. لوییز انریکه, با استفاده کردن از براوو و تراشتگن در رقابت های مختلف هر دو دروازه بان را خوشنود نگهداشت. کلودیو براوو به طور مداوم در بازی های هفتگی لالیگا به رقابت می پرداخت درحالی که تراشتگن در بازی های کوپا دل ری و لیگ قهرمانان وظیفه ی مراقبت از دروازه ی بارسلونا را بر عهده داشت.

بعد از مدتی تراشتگن به عنوان دروازه بانی آینده دار با این ایده که فقط در رقابت های لیگ قهرمانان و کوپا دل ری به بازی گرفته شود مخالفت کرد. ولی با مرور زمان و سیو های مهم در بازی ها به تدریج به نقش خود عادت کرد. چنین سیستمی هر دو دروازه بان را شاداب و سرحال نگه میداشت. اگرچه پس از خروج براوو, تراشتگن وظیفه ی دروازه بانی در لالیگا را بر عهده گرفت.

ولی پس از اینکه باشگاه یاسپر سلیسن را جذب کرد, ترکیب مجددا یک دروازه بان در سطح اول داشت. اما لوییز انریکه به سختی سلیسن را در فصل آخرش به بازی گرفت که آن هم به معنی هدر دادن استعداد بود. اینک ارنستو والورده شانس به کارگیری از وی را دارد.

سلیسن در بازی های پیش فصل نشان داد که تا چه اندازه دروازه بان قابل اعتمادیست. او حتی در یکی از بازی های دوستانه بهترین بازیکن دیدار نیز انتخاب شد. والورده هم, میتواند سلیسن را به عنوان دروازه بان ثابت کوپا دل ری و لیگ قهرمانان به کار بگیرد. همانند کاری که لوچو با تراشتگن در دو فصل نخستش انجام داد.
سلیسن نشان داده است که به اندازه ی کافی قابل اعتماد هست, و همچنین تراشتگن نیز میتواند از کمی استراحت بهره ببرد. درحالی که دروازه بان آلمانی در حال تبدیل شدن به یکی از دروازه بانان برتر جهان میباشد این نکته که تراشتکن نباید احساس خستگی کند نیز حائز اهمیت است.

در حقیقت در فصل گذشته چنین اتفاقی نیز رخ داد. در اواخر فصل پیش تراشتگن شروع به مرتکب اشتباهاتی شد که آسیب بدی به تیم وارد کرد.این فصل سلیسن میتواند در لیگ قهرمانان و کوپا دل ری به بازی گرفته شود تا تراشتگن برای بازی های لالیگا در طول فصل آماده و سرحال باشد.

ارسال نظر

ایران ویلابا

برای این پست نظری جهت نمایش از سوی شما کاربران تاکنون ثبت نشده ، برای فرستادن دیدگاه به بخش ارسال نظر بروید و اولین کسی باشید که نظر میدهید.

توسط محبوبه لیلوی
اختصاصی ایران ویلابا
در این دوران بارسلونا جهان را از سبک خاص فوتبال خود بهره مند ساخت، سبکی که هواداران باشگاه در سراسر جهان آن را ستایش می کنند. در دهه‌ی تسلط بارسایی‌ها بر ف... (ادامه)
توسط Lionel_efi
مقالات اختصاصی
اختصاصی ایران ویلابا ؛ بعد از یک شروع بی نظیر در ابتدای این فصل، انتقاد های زیادی به این بارسلونا شنیده میشود. مدافعین به نظر بسیار متمرکز هستند ، عناصری ا... (ادامه)
بازی های بارسلونا
ایران ویلابا
آخرین اخبار
  • آخرین اخبار
  • پربازدید ها
  • محبوب ترین ها