مشکل سوارز در بارسلونای والورده!
کد خبر : 979 | زمان ارسال : ۸ مهر ۹۶ ۰۷:۱۹ | نویسنده : Lionel_efi | تعداد بازدید : 217 | تعداد نظرات : بدون دیدگاه

اختصاصی ایران ویلابا ؛ بعد از یک شروع بی نظیر در ابتدای این فصل، انتقاد های زیادی به این بارسلونا شنیده میشود. مدافعین به نظر بسیار متمرکز هستند ، عناصری از سخت کوشی در تیم به چشم میخورد و حداقل تیم نشان داده که شکست ناپذیر هست. با این حال، با قرار گرفته شدن مسی […]

اختصاصی ایران ویلابا ؛ بعد از یک شروع بی نظیر در ابتدای این فصل، انتقاد های زیادی به این بارسلونا شنیده میشود.

مدافعین به نظر بسیار متمرکز هستند ، عناصری از سخت کوشی در تیم به چشم میخورد و حداقل تیم نشان داده که شکست ناپذیر هست.

با این حال، با قرار گرفته شدن مسی در مرکز میدان ، یک مشکلی که به چشم میخورد، سطح بازی یک بازیکن با کلاس جهانی؛ لوئیز سوارز هست.

از ابتدای دوران حرفه ای سوارز در اروپا ، یعنی آژاکس ، این مهاجم همیشه سطحی نزدیک به باورنکردنی داشته است.

در طول سال های اخیر ، وظیفه ی شماره ۹ همیشه تلاش با سرعت بالا برای تصاحب توپ و یا ایجاد فضا برای هم تیمی هایش بوده است. ولی امسال سوارز هنوز سطح همیشگی‌ اش را پیدا نکرده و ما در تعجب میپرسیم آیا ما بهترین عملکرد سوارز در بارسلونا را دیده ایم؟

شبیه به فصل اول حضورش در بارسلونا ، سوارز به نظر آن اعتماد به نفس همیشگی اش را از دست داده است.

در سال ۲۰۱۴، سوارز در ابتدا به عنوان وینگر در تیم لوییز انریکه به کار گرفته میشد، تاکتیکی که همکنون توسط ارنستو والورده استفاده میشود.

درحالی که سوارز مطمئنا توانایی بازی در وینگ را دارد، استعداد اصلی وی در گل زدن و استفاده از مرکز زمین است. توانایی سوارز در دریبل و پاس به مانند نیمار ، مسی و حتی عثمان دمبله نیست.

دفعات بیشماری در این فصل تا به اینجا از ناامیدی آشکار وی از دادن پاس های اشتباه و ناتوانایی او در تأثیر گذاشتن در بازی را دیده ایم.

به عنوان یک مهاجم ذاتی، استعداد سوارز در جذب و کنترل توپ در مناطق خطرناک بازی است. تحرکات بدنی سوارز و حرکات ناگهانی وی در جریان بازی، مدافعین را با مشکل حدس زدن حرکت بعدی او مواجه میکند.

در این فصل با آمدن مسی به مرکز میدان ، سوارز مجبور به حفظ توپ و دادن پاس های بیشمار هست که قبلا به دیدن آن عادت نکردیم.

به همین علت سوارز نه تنها کمتر گلزنی میکند بلکه به نظر میرسد هنگام بدست آوردن موقعیت گل ، اعتماد به نفس او نیز کاهش میابد.

در نهایت، والورده با به قراردادن مسی در میانه و آزاد کردن تمامی ترکیب بارسلونا تصمیم درستی گرفته است. اما یک ایرادی که هست، تأثیر منفی آن بر بازی سوارز میباشد.

حال آنکه شرایط تیم باید با مسی سازگار شود ولی همچنان نباید استعداد سوارز در زدن گل و حرکات ناگهانی وی کم ارزش جلوه دهد.

ارنستو والورده باید راه حلی برای این مشکل پیدا کند چراکه همان طور در فصلی که بارسلونا سه گانه برد ، تأثیر سوارز در ایجاد فضا برای کل تیم به طور واضح قابل مشاهده بود.

در فصل اول حضورش در بارسلونا در مرکز میدان سوارز، تأثیرش را در بازی های مهم لیگ قهرمانان در مقابل پی اس جی ، بایرن و یوونتوس ، با تحرکاتش در میدان ، درنده خویی طبیعی اش و اعتماد به نفسی که هر مدافعی را دچار مشکل میکرد، نشان داد.

با ۳۰ سال سن، ما به طور قطع میتوانیم بگوییم که مشکلات فیزیکی برای او هنوز شروع نشده و بیشتر نیاز به رفع مشکلات روانی دارد.

ما توانایی ها و عظمت سوارز را در سال های اخیر دیده ایم و تا سالیان بعدی نیز خواهیم دید، ولی این بستگی به والورده دارد تا با رفع مشکلات بستر درخشش سوارز را فراهم کند.

ارسال نظر

ایران ویلابا

برای این پست نظری جهت نمایش از سوی شما کاربران تاکنون ثبت نشده ، برای فرستادن دیدگاه به بخش ارسال نظر بروید و اولین کسی باشید که نظر میدهید.

توسط محبوبه لیلوی
اختصاصی ایران ویلابا
در این دوران بارسلونا جهان را از سبک خاص فوتبال خود بهره مند ساخت، سبکی که هواداران باشگاه در سراسر جهان آن را ستایش می کنند. در دهه‌ی تسلط بارسایی‌ها بر ف... (ادامه)
توسط Lionel_efi
مقالات اختصاصی
اختصاصی ایران ویلابا ؛ بعد از یک شروع بی نظیر در ابتدای این فصل، انتقاد های زیادی به این بارسلونا شنیده میشود. مدافعین به نظر بسیار متمرکز هستند ، عناصری ا... (ادامه)
بازی های بارسلونا
ایران ویلابا
آخرین اخبار
  • آخرین اخبار
  • پربازدید ها
  • محبوب ترین ها