سلاح آن‌ها رای نیست
کد خبر : 1188 | زمان ارسال : ۱۰ مهر ۹۶ ۱۰:۳۸ | نویسنده : احسان | تعداد بازدید : 216 | تعداد نظرات : بدون دیدگاه

سیاست جز جدایی ناپذیر فوتبال هر از چندگاهی کنار نام سرگرم کننده و درآمدزای «فوتبال» قرار می‌گیرد؛ برای بالا بردن محبوبیت و خیلی از مسائل دیگر. در تاریخ همواره این لکه‌های ننگ همراه ورزش وجود داشته٬ پابلو اسکوبار یک جنایتکار در سیاست بود که توانست با فوتبال چهره منفور شده‌اش را کمی جلا بخشد. او […]

سیاست جز جدایی ناپذیر فوتبال هر از چندگاهی کنار نام سرگرم کننده و درآمدزای «فوتبال» قرار می‌گیرد؛ برای بالا بردن محبوبیت و خیلی از مسائل دیگر. در تاریخ همواره این لکه‌های ننگ همراه ورزش وجود داشته٬ پابلو اسکوبار یک جنایتکار در سیاست بود که توانست با فوتبال چهره منفور شده‌اش را کمی جلا بخشد. او ملتی را سرگرم ورزش مورد علاقه‌شان کرد. او تیم‌های کم بضاعت را با سیاست خود به عرصه برگرداند. او این گونه خود را معرفی کرد:

ما کنار همیم. ما چهره خودمان را با فوتبال به دنیا معرفی می‌کنیم.

وقتی که صدای اعتراض هواداری ورای فوتبال می‌پیچد کاری جز سرکوب پیش رویش نیست اما نکته اینجاست تا کی می‌توان صدای عده‌ای را خاموش کرد؟ این صدای از دل فوتبال بیرون آمده کاتالان حالا متحدان زیادی دارد. حالا آن‌ها فهمیده‌اند سلاح اصلی چیست. بله فوتبال‌شان. از فوتبال می‌توان خیلی چیزها به میزهای ریاست رساند. صدا یکی از آن‌هاست. حق اصلی‎‌ترین مسئله.

یوفا با قوانین سرکوبگرانه جلوی این گونه اعتراضات می‌ایستاد. آن‌ها تا مدت‌ها از قبول شدن ایرلند شمالی به عنوان تیمی جداگانه هم ممانعت می‌کردند اما عاقبت تسلیم خواسته درست ملت شدند.کاپیتان پویول همواره نماد کاتالان آن پرچم معروف را زیر بازوبندش می‌بست می‌گفت: نشانه مادری همیشه همراه خواهد بود.

کاتالان نه با سلاح و نه با درگیری بلکه با آن هنری که بلدند حقشان را مطالبه می‌کنند. فوتبال این گونه ملتی را بیدار می‌کند.

ارسال نظر

ایران ویلابا

برای این پست نظری جهت نمایش از سوی شما کاربران تاکنون ثبت نشده ، برای فرستادن دیدگاه به بخش ارسال نظر بروید و اولین کسی باشید که نظر میدهید.

توسط محبوبه لیلوی
اختصاصی ایران ویلابا
در این دوران بارسلونا جهان را از سبک خاص فوتبال خود بهره مند ساخت، سبکی که هواداران باشگاه در سراسر جهان آن را ستایش می کنند. در دهه‌ی تسلط بارسایی‌ها بر ف... (ادامه)
توسط Lionel_efi
مقالات اختصاصی
اختصاصی ایران ویلابا ؛ بعد از یک شروع بی نظیر در ابتدای این فصل، انتقاد های زیادی به این بارسلونا شنیده میشود. مدافعین به نظر بسیار متمرکز هستند ، عناصری ا... (ادامه)
بازی های بارسلونا
ایران ویلابا
آخرین اخبار
  • آخرین اخبار
  • پربازدید ها
  • محبوب ترین ها